XLPE NATÜREL

KABLO KOMPAUNDLARI

Polietilen moleküllerinin çapraz bağlanması sonucu elde edilir. Bunun için polietilene dışarıdan ısı, basınç ve katalizör kimyasal katkılar uygulanarak molekül yapısı değiştirilmektedir. Zayıf akım kablolarında kullanılan XLPE NATÜREL (ÇAPRAZ BAĞLI POLİETİLEN)’ler de sioplas adı verilen yöntemle çapraz bağlar oluşturulur.

Kapalı bir hücre yapısı vardır. Isı ve nem izolasyonunu sağlar. Aşınmalara dirençlidir. Darbe sonrası kendini toplar, çökme yapmaz. Isı ile şekillendirilebilir. Nem bariyeridir. Yüksek elastikiyeti ve hafifliği sayesinde kolay uygulanır. XLPE NATÜREL (ÇAPRAZ BAĞLI POLİETİLEN) kablo yalıtımlarında sıklıkla tercih edilir. Bunun sebepleri;

Yüksek termik dayanıklılığı vardır ve uzun ömürlüdür. Büyük sıcaklık değişmelerinde fiziksel ve elektriksel özellikler bozulmaz. XLPE NATÜREL (ÇAPRAZ BAĞLI POLİETİLEN) düşük ısılarda esnekliği korur (-40 ℃). XLPE NATÜREL (ÇAPRAZ BAĞLI POLİETİLEN)yalıtımlı kablolarda dielektrik kayıpları azdır. Kimyasallara karşı dayanıklılığı yüksektir. Su emme özelliği çok düşüktür. Mekanik dayanım yüksektir. Sürekli akım taşıma ve kısa devre dayanımı yüksektir. Çevre dostudur. HCFC ve zararlı ya da yasaklı kimyasal içermez. Çevre şartlarından etkilenmez.

XLPE NATÜREL (ÇAPRAZ BAĞLI POLİETİLEN) HANGİ ALANLARDA KULLANILIR ?

XLPE NATÜREL (ÇAPRAZ BAĞLI POLİETİLEN)’in kullanılabildiği belli alanlar şu şekildedir:

Kablo imalatı

STARPLAS XLPE NATÜREL (ÇAPRAZ BAĞLI POLİETİLEN) ÜRÜNLERİNİ NEDEN TERCİH ETMELİSİNİZ?

Sektörde söz hakkına sahip ve alanında kendini kanıtlamış,  ürün satışından sevkiyatına kadar sizinle ilgilenen ve ürün kullanımında da teknik destek sağlayan, satış sonrası oluşabilecek ihtiyaçlarınızda da yanınızda olabilecek bir firmayla çalışmak, iş hayatınızda verebileceğiniz en iyi karar olacaktır.

Bu aşamada Starplas kimya size ihtiyacınız olan tüm profesyonel hizmeti sunacak ve Starplas Kimya’dan tedarik ettiğiniz kimyasallar için başka hiçbir firmaya ihtiyacınız olmayacaktır. Bizden tedarik ettiğiniz tüm ürünler Starplas kimya kalite garantisi altındadır. Satış temsilcilerimiz, kendi bölgelerinde ihtiyacınız olan tüm tedarik ve ürün eğitimi için yanınızda olacaktır. Kullandığınız ürünlerle ilgili mevzuat, güvenlik gereklilikleri ve depolama hususları gibi konularda size gerekli desteği sağlayacaktır. Satış Temsilcilerimiz ve teknik ekibimiz sayesinde tedarikçi ile firma arasında sağlam ve güçlü bir köprü oluşturarak “hızlı müdahale profesyonel çözüm” anlayışıyla sizi rakiplerinizden bir adım daha öne çıkarıyoruz. Böylece günlük üretimde yaşadığınız basit ve riskli sorunları güçlü kadromuzla minimize ederek, sizi esas işlerinize yoğunlaşmanızı sağlıyoruz. Verimlilik artışı sonucunda karlılık artacak, ticari işletmeniz ürün tedarik konusunda güvenilir ve güçlü bir firmayla çalışmanın olumlu yanlarını hissedecektir.

XLPE NATÜREL KULLANIM ALANLARI

KABLO SANAYİ

TALEP FORMU