UV ABSORBER VE HALS

UV STABİLİZANLAR VE ANTİOKSİDANTLAR

UV absorberler zararlı UV ışınını absorbe ederek işlev görürler. Radyasyonsuz prosesler ile UV ışığındaki enerjiyi zararsız titreşimsel enerjiye dönüştürebilirler.

Bu proses, uzun süreli koruma sağlamak için süresiz olarak kendini tekrarlayabilir. UV absorberler, boya, poliüretanlar, PVC, mühendislik plastikleri, yapıştırıcılar ve elastomerlerin ışık stabilizasyonunda kullanılır. UV absorberlerinin HALS veya benzoat gibi diğer ışık stabilizerleri ile kombinasyonları sinerjist etki gösterir. Benzoat ışık stabilizerleri, HALS’ ler gibi polimerlerdeki foto-oksidasyon proseslerini serbest radikal ara ürünleri ile kimyasal reaksiyona girerek durdururlar. Benzoatlar tek başına kullanılmak yerine, genellikle HALS ve/veya UV absorberler ile birlikte kullanılırlar. Bu kombinasyonlar genellikle kuvvetli sinerjist etki gösterir. Benzoat ve HALS kombinasyonları özellikle poliolefinler (PP ve TPO)’ in ışık stabilizasyonunda; benzoat ve UV absorber kombinasyonları ise daha çok PVC, poliasetal ve polyesterde etkili olurlar.

UV ABSORBER VE HALS HANGİ ALANLARDA KULLANILIR ?

UV absorber ve hals ’ın kullanılabildiği belli alanlar şu şekildedir;

Gıda sektörü

Kablo imalatı

Boya sektörü

Boru imalatı

Pencere profil imalatı

Lastik üretimi

Kauçuk ve mühendislik polimer uygulamaları

Ambalaj ( Sera örtüleri)

STARPLAS UV ABSORBER VE HALS ÜRÜNLERİNİ NEDEN TERCİH ETMELİSİNİZ?

Sektörde söz hakkına sahip ve alanında kendini kanıtlamış,  ürün satışından sevkiyatına kadar sizinle ilgilenen ve ürün kullanımında da teknik destek sağlayan, satış sonrası oluşabilecek ihtiyaçlarınızda da yanınızda olabilecek bir firmayla çalışmak, iş hayatınızda verebileceğiniz en iyi karar olacaktır.

Bu aşamada Starplas kimya size ihtiyacınız olan tüm profesyonel hizmeti sunacak ve Starplas Kimya’dan tedarik ettiğiniz kimyasallar için başka hiçbir firmaya ihtiyacınız olmayacaktır. Bizden tedarik ettiğiniz tüm ürünler Starplas kimya kalite garantisi altındadır. Satış temsilcilerimiz, kendi bölgelerinde ihtiyacınız olan tüm tedarik ve ürün eğitimi için yanınızda olacaktır. Kullandığınız ürünlerle ilgili mevzuat, güvenlik gereklilikleri ve depolama hususları gibi konularda size gerekli desteği sağlayacaktır. Satış Temsilcilerimiz ve teknik ekibimiz sayesinde tedarikçi ile firma arasında sağlam ve güçlü bir köprü oluşturarak “hızlı müdahale profesyonel çözüm” anlayışıyla sizi rakiplerinizden bir adım daha öne çıkarıyoruz. Böylece günlük üretimde yaşadığınız basit ve riskli sorunları güçlü kadromuzla minimize ederek, sizi esas işlerinize yoğunlaşmanızı sağlıyoruz. Verimlilik artışı sonucunda karlılık artacak, ticari işletmeniz ürün tedarik konusunda güvenilir ve güçlü bir firmayla çalışmanın olumlu yanlarını hissedecektir.

UV ABSORBER VE HALS KULLANIM ALANLARI

KABLO SANAYİ

BOYA İMALATI

BORU İMALATI

PVC SANAYİ

LASTİK ÜRETİMİ

AMBALAJ SANAYİ

TALEP FORMU