TERMOPLASTİK POLİÜRETAN

POLİMERLER

Termoplastik poliüretan malzeme, ısıtıldığında yumuşayan, soğutulduğunda sertleşebilen ve bu özellikleri ile geri dönüşüm yolu ile tekrar tekrar kullanılabilirler. Bu şekillendirme sırasında herhangi bir kimyasal değişikliğe uğramazlar. Bu özellikleri esasen termoplastiklerin molekül yapisindan ileri gelmektedir. Aşınmaya karşı yüksek direnç; esnek ve düzgün kalıp özelliği, her türlü geometrik şekle uygunluğu, geniş bir sıcaklık aralığı esnekliği, enjeksiyon kalıplamaya uygunluğu gibi özellikleri vardır.

Kendine has moleküler yapısı ile iyi bir performans gösterir ve formülasyonunda ki polieter ve poliester yapılarının düzenlenebilmesi ile farklı kimyasal özellik ve dayanımlara da sahip olmaktadır. Poliüretanın diğer malzemelere kıyasla en büyük avantajı, formülasyonunda değişiklik yapılarak birbirinden çok farklı sertlik, yoğunluk ve elastikiyete sahip ürünler elde edilebilmesidir. Bu ürünler aynı üretim hattında, sadece hammadde değiştirilerek farklı kullanım alanlarına uygun ürün üretilebilmesine olanak vermektedir.

Kablo imalatında ise; Mükemmel esneklik sağlaması, yaşlanma dayanımının yüksek olması, nem, su, ozon, UV ışınlarına karşı dayanıklı olması, yırtılma dayanımının yüksek olması, zorlu mevsim şartlarına dayanımlı olması, elektriksel dayanım, su geçirmez konektör ve fiş bağlantılarında kullanılabilmesi özelliklerinden dolayı kullanılmaktadır.

TERMOPLASTİK POLİÜRETAN HANGİ ALANLARDA KULLANILIR?

Termoplastik poliüretan’ın kullanılabildiği belli alanlar şu şekildedir; 

Ayakkabı taban imalatlarında
Esnek refüj dubaları
Hayvan küpeleri
Terlik üretimi
Boru imalatı
Telefon kılıfları
Kablo imalatı

STARPLAS TERMOPLASTİK ÜRÜNLERİNİ NEDEN TERCİH ETMELİSİNİZ?

Sektörde söz hakkına sahip ve alanında kendini kanıtlamış, ürün satışından sevkiyatına kadar sizinle ilgilenen ve ürün kullanımında da teknik destek sağlayan, satış sonrası oluşabilecek ihtiyaçlarınızda da yanınızda olabilecek bir firmayla çalışmak, iş hayatınızda verebileceğiniz en iyi karar olacaktır.

Bu aşamada Starplas kimya size ihtiyacınız olan tüm profesyonel hizmeti sunacak ve Starplas Kimya’dan tedarik ettiğiniz kimyasallar için başka hiçbir firmaya ihtiyacınız olmayacaktır. Bizden tedarik ettiğiniz tüm ürünler Starplas kimya kalite garantisi altındadır. Satış temsilcilerimiz, kendi bölgelerinde ihtiyacınız olan tüm tedarik ve ürün eğitimi için yanınızda olacaktır. Kullandığınız ürünlerle ilgili mevzuat, güvenlik gereklilikleri ve depolama hususları gibi konularda size gerekli desteği sağlayacaktır. Satış Temsilcilerimiz ve teknik ekibimiz sayesinde tedarikçi ile firma arasında sağlam ve güçlü bir köprü oluşturarak “hızlı müdahale profesyonel çözüm” anlayışıyla sizi rakiplerinizden bir adım daha öne çıkarıyoruz. Böylece günlük üretimde yaşadığınız basit ve riskli sorunları güçlü kadromuzla minimize ederek, sizi esas işlerinize yoğunlaşmanızı sağlıyoruz. Verimlilik artışı sonucunda karlılık artacak, ticari işletmeniz ürün tedarik konusunda güvenilir ve güçlü bir firmayla çalışmanın olumlu yanlarını hissedecektir.

(TPU) TERMOPLASTİK POLİÜRETANIN KULLANIM ALANLARI

AYAKKABI İMALATI

BORU İMALATI

KABLO SANAYİ

TELEFON KILIFLARI

TALEP FORMU