STEARİK ASİT

KAYDIRICILAR

Stearik asit, doğada yaygın olarak bulunan ve karboksilik asitlerin genel kimyasal özelliklerine sahip olan bir yağlı asittir. Hayvansal yağlar, yağ ve bazı bitkisel yağlar gibi gliserid formunda sunulmaktadır. Bu yağlar hidrolizden sonra stearik asit üretirler.

Katı ve mum formuna sahiptir. Saf hali beyaz, parlak, yumuşak, küçük parçalar halindedir. Organik çözücülerde (benzen, kloroform, eter vb.) kolayca çözünebilir. Glikozla beraber kullanıldığında sertleşmeyi sağlar. Suyun yerine katı ve sıvı yağları kendine çeker. Oksidasyonu önleyici özelliği sayesinde paslanmayı engeller. Kaygan bir yapısı olduğu için iki madde arası kayganlaşmayı sağlar. Emülgatör olarak kullanıldığından gıdadan ilaca, ilaçtan kozmetiğe birçok sektörde su ve yağı birleştirmek için kullanımı yaygındır. Yararlı doymuş yağlardandır. Kandaki kolesterol seviyesini yükseltmez çünkü sindirim esnasında karaciğerdeki enzimler onu doymamış yağa dönüştürür.

Stearik Asitler 1865 / 1843 / 1810 Hangi Alanlarda Kullanılır?

Stearik Asit’in kullanılabildiği belli alanlar şu şekildedir;

İlaç Sanayi

Kozmetik Sanayi

Tekstil sektörü

Kauçuk sektörü

Parlatıcı maddelerin imalatında

PVC boru, sac malzemeler, profiller ve filmlerin imalatında

Kablo sanayi

Lastik sanayi

Starplas Stearik Asit 1865 / 1843 / 1810 Ürünlerini Neden Tercih Etmelisiniz?

Sektörde söz hakkına sahip ve alanında kendini kanıtlamış, ürün satışından sevkiyatına kadar sizinle ilgilenen ve ürün kullanımında da teknik destek sağlayan, satış sonrası oluşabilecek ihtiyaçlarınızda da yanınızda olabilecek bir firmayla çalışmak, iş hayatınızda verebileceğiniz en iyi karar olacaktır.

Bu aşamada Starplas kimya size ihtiyacınız olan tüm profesyonel hizmeti sunacak ve StarplasKimya’dan tedarik ettiğiniz kimyasallar için başka hiçbir firmaya ihtiyacınız olmayacaktır. Bizden tedarik ettiğiniz tüm ürünler Starplas kimya kalite garantisi altındadır. Satış temsilcilerimiz, kendi bölgelerinde ihtiyacınız olan tüm tedarik ve ürün eğitimi için yanınızda olacaktır. Kullandığınız ürünlerle ilgili mevzuat, güvenlik gereklilikleri ve depolama hususları gibi konularda size gerekli desteği sağlayacaktır. Satış Temsilcilerimiz ve teknik ekibimiz sayesinde tedarikçi ile firma arasında sağlam ve güçlü bir köprü oluşturarak “hızlı müdahale profesyonel çözüm” anlayışıyla sizi rakiplerinizden bir adım daha öne çıkarıyoruz. Böylece günlük üretimde yaşadığınız basit ve riskli sorunları güçlü kadromuzla minimize ederek, sizi esas işlerinize yoğunlaşmanızı sağlıyoruz. Verimlilik artışı sonucunda karlılık artacak, ticari işletmeniz ürün tedarik konusunda güvenilir ve güçlü bir firmayla çalışmanın olumlu yanlarını hissedecektir.

STERAİK ASİTLERİN KULLANIM ALANLARI

İLAÇ SANAYİ

KOZMETİK SANAYİ

KAUÇUK SANAYİ

PVC SANAYİ

KABLO SANAYİ

LASTİK ÜRETİMİ

TALEP FORMU