POLİOLEFİN ELASTOMER (POE)

POLİMERLER

Karbon zincirlerinin birleştirilmesi ile oluşan elastomerik ve termoplastik malzemelerdir. Bunlar genellikle olefinlerin veya alkenlerin polimerleştirilmesi ile oluşturulurlar. En önemli örnekler polipropilen ve polietilendir. Zincir yapısındaki etilen içeriği elastikiyet derecesini belirler.

Bu ürün LLDPE (DÜŞÜK YOĞUNLUKLU POLİETİLEN), HDPE (YÜKSEK YOĞUNLUKLU POLİETİLEN) ve PP ile çok iyi karışma özelliği gösterir. Ekstrüzyon ve enjeksiyon için uygun bir ürün olması sanayide kullanımı artırmaktadır. Bu ürün aynı zamanda kauçuk ve plastik arasında bir köprü görevi de üstlenmektedir. Ayrıca poliolefin elastomerler üretmiş olduğunuz ürünü sert ama hala esnek ve elastik hale getirmek için yardımcı bir tamamlayıcıdır.
Poliolefin Elastomeri çok elastiktir ve delik delmeye dayanıklıdır. İyi derecede optik özellik gösterir. Çok düşük sızdırmazlık başlatma sıcaklığına sahiptir. Kaymayı önler ve sürtünme katsayısını arttırır. Düşük sıcaklıklarda dahi darbeye dayanıklıdır. Sektörde plastik ve kauçuk ekipmanlar üretiminde, kolay şekillendirmede, hurda işlemlerinde tekrar kullanım kolaylığında, kolay renklendirilmesinde, darbe direnci sağlamasında ve düşük yoğunluklu olmasından dolayı avantajlıdır.

POLİOLEFİN ELASTOMER HANGİ ALANLARDA KULLANILIR ?

Poliolefin’in kullanılabildiği belli alanlar şu şekildedir;

Otomativ sektörü

Kablo ve tel uygulamaları

Ayakkabı

Enjeksiyon kalıplama

Oyuncaklar

İnşaat yapı malzemeleri

İlaç ve sağlık sektöründe

Pencere profili

STARPLAS POLİOLEFİN ELASTOMER ÜRÜNLERİNİ NEDEN TERCİH ETMELİSİNİZ?

Sektörde söz hakkına sahip ve alanında kendini kanıtlamış, ürün satışından sevkiyatına kadar sizinle ilgilenen ve ürün kullanımında da teknik destek sağlayan, satış sonrası oluşabilecek ihtiyaçlarınızda da yanınızda olabilecek bir firmayla çalışmak, iş hayatınızda verebileceğiniz en iyi karar olacaktır.

Bu aşamada Starplas kimya size ihtiyacınız olan tüm profesyonel hizmeti sunacak ve Starplas Kimya’dan tedarik ettiğiniz kimyasallar için başka hiçbir firmaya ihtiyacınız olmayacaktır. Bizden tedarik ettiğiniz tüm ürünler Starplas kimya kalite garantisi altındadır. Satış temsilcilerimiz, kendi bölgelerinde ihtiyacınız olan tüm tedarik ve ürün eğitimi için yanınızda olacaktır. Kullandığınız ürünlerle ilgili mevzuat, güvenlik gereklilikleri ve depolama hususları gibi konularda size gerekli desteği sağlayacaktır. Satış Temsilcilerimiz ve teknik ekibimiz sayesinde tedarikçi ile firma arasında sağlam ve güçlü bir köprü oluşturarak “hızlı müdahale profesyonel çözüm” anlayışıyla sizi rakiplerinizden bir adım daha öne çıkarıyoruz. Böylece günlük üretimde yaşadığınız basit ve riskli sorunları güçlü kadromuzla minimize ederek, sizi esas işlerinize yoğunlaşmanızı sağlıyoruz. Verimlilik artışı sonucunda karlılık artacak, ticari işletmeniz ürün tedarik konusunda güvenilir ve güçlü bir firmayla çalışmanın olumlu yanlarını hissedecektir.

POLİOLEFİN ELASTOMER KULLANIM ALANLARI

OTOMOTİV SANAYİ

KABLO SANAYİ

PVC SANAYİ

İLAÇ SANAYİ

TALEP FORMU