OPTİK PARLATICILAR (Beyazlatıcı)

PİGMENTLER

Polimerlerin daha beyaz ve parlak görünmesini sağlayan, boya ve plastik sektöründe yaygınca kullanılan katkı maddeleridir. Sektörde yaygınca iki çeşidi kullanılır. Bunlar Optik Parlatıcı OB ve Optik Parlatıcı OB1 ‘ dir

Optik parlatıcı OB: Beyaz toz şeklinde renk tonu ise yeşilimsi sarıdır. 200°C nin üzerinde erime noktası vardır. Soluk ve tatsızdır. Ayrıca parafin, olefin ve çoğu organik çözücü içerisinde çözünebilir. İyi parlatma etkisi gösterir. Aşınmaya karşı direnç kazandırır.

Optik parlatıcı OB1: Görünümü yeşilimsi toz şeklindedir. 359°C nin üzerinde erime noktası vardır. Bu optik parlatıcı yüksek parlaklık yoğunluğu ve güçlü bir floresan etkisi sayesinde öne çıkmaktadır. Yüksek sıcaklığa karşı önemli bir direnç göstermektedir. Parlatmada geniş kullanım alanı bulunmaktadır. Polyester(PC), naylon fiber ve her türlü plastik uygulamalarında bu parlatıcı tercih edilir. Özellikle PC, PA ve PET gibi yüksek sıcaklıklarda imal edilen plastiklerde sıkça kullanılır. Polyester, naylon ester ve kimyasal elyafın işlenmesi amacıyla da kullanılmaktadır. Yaygın olarak kullanıldığı diğer plastikler ise ABS, EVA, PP, PS, PE ve PVC’ dir. Naylon ve polyester beyazlığıda OB-1 optik parlatıcı ilave edilerek geliştirilebilir.

OPTİK PARLATICILAR HANGİ ALANLARDA KULLANILIR ?

Optik parlatıcılar ’in kullanılabildiği belli alanlar şu şekildedir;

Boya imalatı

Mürekkep imalatı

Polyester fiber imalatı

Isı ile sertleşen plastik imalatlarında

Kablo imalatı

Boru imalatı

Profil imalatı

Kenar bant imalatı

STARPLAS OPTİK PARLATICILAR ÜRÜNLERİNİ NEDEN TERCİH ETMELİSİNİZ?

Sektörde söz hakkına sahip ve alanında kendini kanıtlamış, ürün satışından sevkiyatına kadar sizinle ilgilenen ve ürün kullanımında da teknik destek sağlayan, satış sonrası oluşabilecek ihtiyaçlarınızda da yanınızda olabilecek bir firmayla çalışmak, iş hayatınızda verebileceğiniz en iyi karar olacaktır.

Bu aşamada Starplas kimya size ihtiyacınız olan tüm profesyonel hizmeti sunacak ve Starplas Kimya’dan tedarik ettiğiniz kimyasallar için başka hiçbir firmaya ihtiyacınız olmayacaktır. Bizden tedarik ettiğiniz tüm ürünler Starplas kimya kalite garantisi altındadır. Satış temsilcilerimiz, kendi bölgelerinde ihtiyacınız olan tüm tedarik ve ürün eğitimi için yanınızda olacaktır. Kullandığınız ürünlerle ilgili mevzuat, güvenlik gereklilikleri ve depolama hususları gibi konularda size gerekli desteği sağlayacaktır. Satış Temsilcilerimiz ve teknik ekibimiz sayesinde tedarikçi ile firma arasında sağlam ve güçlü bir köprü oluşturarak “hızlı müdahale profesyonel çözüm” anlayışıyla sizi rakiplerinizden bir adım daha öne çıkarıyoruz. Böylece günlük üretimde yaşadığınız basit ve riskli sorunları güçlü kadromuzla minimize ederek, sizi esas işlerinize yoğunlaşmanızı sağlıyoruz. Verimlilik artışı sonucunda karlılık artacak, ticari işletmeniz ürün tedarik konusunda güvenilir ve güçlü bir firmayla çalışmanın olumlu yanlarını hissedecektir.

OPTİK PARLATICILARIN KULLANIM ALANLARI

BOYA İMALATI

MÜREKKEP İMALATI

KABLO SANAYİ

BORU İMALATI

PROFİL İMALATI

KENAR BANT

TALEP FORMU