MAGNEZYUM HİDROKSİT

ALEV GECİKTİRİCİLER

Magnezyum hidroksit, tüm plastik ve kauçuk uygulamaları için halojensiz alev geciktirici bir dolgu maddesidir. Plastik ve kauçuk sektöründe alev geciktirici, duman bastırma, mükemmel alev geciktirici olarak üç fonksiyonlu kabul edilmektedir. Yaygın olarak lastik sanayi, kimya sanayi, plastik sektörü, halojensiz kablo imalatı, elektronik, doymamış polyester kaplama ve diğer polimer yapı malzemelerinde kullanılır.

Alev söndürme gazlarının (su buharı veya karbondioksit) salınımı ile yüksek ısı adsorpsiyon kombinasyonu, Magnezyum Hidroksit ve Magnezyum Karbonat’ın plastiklerin ve kauçukların alev yayılımını azalttığı iyi bilinen bir mekanizmadır. Yanma sırasında oluşan Magnezyum Oksit (MgO), alt tabakaları daha fazla yanmadan koruyan sert ve ısıl olarak yalıtıcı bir tabaka oluşturur.

Yüksek termal stabiliteleri sayesinde magnezyum hidroksit , Magnezyum karbonat ve Magnezyum Di-Hidroksit ve Karbonat karışımı, PVC, PE, EVA, TPO, PP, PS, PC, ABS, kauçuk ve benzeri dahil olmak üzere çok çeşitli polimerlerde kullanılabilir. Alev geciktirici alevleyicilerin performansı, kimyasal saflık, spesifik yüzey alanı, yüzey reaktivitesi ve partikül büyüklüğü dağılımı gibi bir dizi faktörle güçlü bir şekilde ilişkilidir.

Düşük Dumanlı PVC bileşikleri ise Antimon Trioksitin azaltılması ve kalsiyum karbonatın bir kısmının Magnezyum hidroksit ile değiştirilmesiyle kolayca elde edilebilir.

MAGNEZYUM HİDROKSİT HANGİ ALANLARDA KULLANILIR ?

Magnezyum hidroksit’in kullanılabildiği belli alanlar şu şekildedir;

Lastik ve kauçuk sektörü

Kablo sanayi

Yangın geciktirici ve yangın söndürücü üretim sektörlerinde

PVC kaplamaları

Elektrik/elektronik parça üretiminde

Tekstil sanayi

Boya enstitüsünde

STARPLAS MAGNEZYUM HİDROKSİT ÜRÜNLERİNİ NEDEN TERCİH ETMELİSİNİZ?

Sektörde söz hakkına sahip ve alanında kendini kanıtlamış,  ürün satışından sevkiyatına kadar sizinle ilgilenen ve ürün kullanımında da teknik destek sağlayan, satış sonrası oluşabilecek ihtiyaçlarınızda da yanınızda olabilecek bir firmayla çalışmak, iş hayatınızda verebileceğiniz en iyi karar olacaktır.

Bu aşamada Starplas kimya size ihtiyacınız olan tüm profesyonel hizmeti sunacak ve Starplas Kimya’dan tedarik ettiğiniz kimyasallar için başka hiçbir firmaya ihtiyacınız olmayacaktır. Bizden tedarik ettiğiniz tüm ürünler Starplas kimya kalite garantisi altındadır. Satış temsilcilerimiz, kendi bölgelerinde ihtiyacınız olan tüm tedarik ve ürün eğitimi için yanınızda olacaktır. Kullandığınız ürünlerle ilgili mevzuat, güvenlik gereklilikleri ve depolama hususları gibi konularda size gerekli desteği sağlayacaktır. Satış Temsilcilerimiz ve teknik ekibimiz sayesinde tedarikçi ile firma arasında sağlam ve güçlü bir köprü oluşturarak “hızlı müdahale profesyonel çözüm” anlayışıyla sizi rakiplerinizden bir adım daha öne çıkarıyoruz. Böylece günlük üretimde yaşadığınız basit ve riskli sorunları güçlü kadromuzla minimize ederek, sizi esas işlerinize yoğunlaşmanızı sağlıyoruz. Verimlilik artışı sonucunda karlılık artacak, ticari işletmeniz ürün tedarik konusunda güvenilir ve güçlü bir firmayla çalışmanın olumlu yanlarını hissedecektir.

MAGNEZYUM HİDROKSİT KULLANIM ALANLARI

KAUÇUK SANAYİ

OTOMOTİV SANAYİ

YANGIN GECİKTİRİCİ

PVC SANAYİ

TEKSTİL

BOYA İMALATI

TALEP FORMU