KLORLANMIŞ POLİETİLEN (CPE)

POLİMERLER

Yüksek yoğunlukta olan polietilen ile klorlanarak meydana getirilen klorlanmış polietilen, yüksek moleküllü bir elastomerik materyaldir. Zararsız olma özelliği ile ilgi çeken klorlanmış polietilen beyaz ve toz bir yapıya sahiptir.

Kauçuklar ile harmanlanarak formüle edilebilme özelliği taşır ve yanıcı olmama özelliği taşır. Nontoksik ve kokusuzdur. Özel moleküler yapısı sayesinde üstün fiziksel ve kimyasal performans göstermektedir. Son zamanlarda ağırlıklı olarak kauçuk ve plastik ürün imalatlarında kullanılmakta ve üreticiler tarafından uygun fiyat yüksek performans nedeniyle tercih edilmektedir. PVC ürünleri içerisine mukavemet artırıcı ürün olarak kullanılan klorlanmış polietilen, harmanlandığı ürünlerin darbe dayanıklılığını ve esnekliğini artırmaktadır. Pencere profillerinde darbeye dayanıklı borularda ve dış cephe kaplamalarında geniş kullanım yelpazesine sahiptir. Ateş almayan özelliği ile yangına karşı dayanıklı ürünler üretilmesine olanak sağlayan bu ürün, elektriksel bir özelliği de üzerinde taşımaktadır. Dışarıdan gelebilecek kimyasal etkilere karşı da dirençli olan bu ürün, geniş formülasyon seçenekleriyle de uyumluluk sağlamaktadır.
Bu özelliklerin yanında ekonomik olması, imalat sektöründe kullanımını yaygınlaştırmaktadır.
Bu ürünün yüksek doldurma kapasitesi olup, alev geciktiren özelliği de bulunmaktadır.

KLORLANMIŞ POLİETİLEN HANGİ ALANLARDA KULLANILIR ?

Klorlanmış poliüretan’ın kullanılabildiği belli alanlar şu şekildedir;

Plastik ürünler

Kauçuk ürünler

Mutfak gereçleri

Manyetik ürünler

Buzdolabı bantları

Manyetik panolar

Barlar

Alev geciktirici ABS

Tel ve kablolar

STARPLAS KLORLANMIŞ POLİETİLEN ÜRÜNLERİNİ NEDEN TERCİH ETMELİSİNİZ?

Sektörde söz hakkına sahip ve alanında kendini kanıtlamış,  ürün satışından sevkiyatına kadar sizinle ilgilenen ve ürün kullanımında da teknik destek sağlayan, satış sonrası oluşabilecek ihtiyaçlarınızda da yanınızda olabilecek bir firmayla çalışmak, iş hayatınızda verebileceğiniz en iyi karar olacaktır.

Bu aşamada Starplas kimya size ihtiyacınız olan tüm profesyonel hizmeti sunacak ve Starplas Kimya’dan tedarik ettiğiniz kimyasallar için başka hiçbir firmaya ihtiyacınız olmayacaktır. Bizden tedarik ettiğiniz tüm ürünler Starplas kimya kalite garantisi altındadır. Satış temsilcilerimiz, kendi bölgelerinde ihtiyacınız olan tüm tedarik ve ürün eğitimi için yanınızda olacaktır. Kullandığınız ürünlerle ilgili mevzuat, güvenlik gereklilikleri ve depolama hususları gibi konularda size gerekli desteği sağlayacaktır. Satış Temsilcilerimiz ve teknik ekibimiz sayesinde tedarikçi ile firma arasında sağlam ve güçlü bir köprü oluşturarak “hızlı müdahale profesyonel çözüm” anlayışıyla sizi rakiplerinizden bir adım daha öne çıkarıyoruz. Böylece günlük üretimde yaşadığınız basit ve riskli sorunları güçlü kadromuzla minimize ederek, sizi esas işlerinize yoğunlaşmanızı sağlıyoruz. Verimlilik artışı sonucunda karlılık artacak, ticari işletmeniz ürün tedarik konusunda güvenilir ve güçlü bir firmayla çalışmanın olumlu yanlarını hissedecektir.

KLORLANMIŞ POLİETİLEN KULLANIM ALANLARI

KAUÇUK SANAYİ

PLASTİK SANAYİ

KABLO SANAYİ

ALEV GECİKTİRİCİLER

TALEP FORMU