KATI PARAFİN (Paraffin Wax)

KAYDIRICILAR

Genel itibariyle ham petrolün rafinerasyonundan yan ürün olarak çıkan parafin; özel tekniklerle saflaştırılıp yağ oranı, donma noktası, rengi ve kokusu iyileştirildikten sonra kullanıma hazır hale getirilir.

Parafinin kimyası gereği su itici ve reaksiyon vermeyen (inert) nitelikte olmasından dolayı, suyun istenmediği ya da olumsuz etkiler oluşturduğu uygulamalarda su itici ajan olarak sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca yapısı gereği ısıl iletkenliği düşük olan parafin bir izolasyon malzemesi gibi davranış gösterdiğinden, kaplama, fizik tedavi, kozmetik ve tıp alanlarında da sıklıkla kullanılmaktadır.

Parafinli ürünlere dokunulduğunda yağlı bir his verir. Ayrıca suda çözünmese de eter, kaynamış alkol, petrol yağları, benzen ve katran gibi kimyasalların içerisinde çözülebilmektedir. Parafin; kolay alev alabildiği için herhangi bir yangına sebebiyet vermesi önlenmelidir. Bu nedenle dikkatli kullanılmalı, alevli ısıtıcı ve cihazlardan uzak tutulmalıdır.

KATI PARAFİN HANGİ ALANLARDA KULLANILIR ?

Katı parafin ’in kullanılabildiği belli alanlar şu şekildedir;

Elektrik malzemesi üretiminde

Tarım alanında

Eczacılık alanında

Plastik ve patlayıcı sektöründe

Tekstil alanında

Lastik ve otomotiv sektörü

STARPLAS KATI PARAFİN ÜRÜNLERİNİ NEDEN TERCİH ETMELİSİNİZ?

Sektörde söz hakkına sahip ve alanında kendini kanıtlamış,  ürün satışından sevkiyatına kadar sizinle ilgilenen ve ürün kullanımında da teknik destek sağlayan, satış sonrası oluşabilecek ihtiyaçlarınızda da yanınızda olabilecek bir firmayla çalışmak, iş hayatınızda verebileceğiniz en iyi karar olacaktır.

Bu aşamada Starplas kimya size ihtiyacınız olan tüm profesyonel hizmeti sunacak ve Starplas Kimya’dan tedarik ettiğiniz kimyasallar için başka hiçbir firmaya ihtiyacınız olmayacaktır. Bizden tedarik ettiğiniz tüm ürünler Starplas kimya kalite garantisi altındadır. Satış temsilcilerimiz, kendi bölgelerinde ihtiyacınız olan tüm tedarik ve ürün eğitimi için yanınızda olacaktır. Kullandığınız ürünlerle ilgili mevzuat, güvenlik gereklilikleri ve depolama hususları gibi konularda size gerekli desteği sağlayacaktır. Satış Temsilcilerimiz ve teknik ekibimiz sayesinde tedarikçi ile firma arasında sağlam ve güçlü bir köprü oluşturarak “hızlı müdahale profesyonel çözüm” anlayışıyla sizi rakiplerinizden bir adım daha öne çıkarıyoruz. Böylece günlük üretimde yaşadığınız basit ve riskli sorunları güçlü kadromuzla minimize ederek, sizi esas işlerinize yoğunlaşmanızı sağlıyoruz. Verimlilik artışı sonucunda karlılık artacak, ticari işletmeniz ürün tedarik konusunda güvenilir ve güçlü bir firmayla çalışmanın olumlu yanlarını hissedecektir.

KATI PARAFİN KULLANIM ALANLARI

İLAÇ SANAYİ

TEKSTİL

AMBALAJ SANAYİ

LASTİK ÜRETİMİ

PLASTİK SANAYİ

ELEKTRİK SEKTÖRÜ

TALEP FORMU