EVA WAX

KAYDIRICILAR

Polar etilen,vinil asetat kopolimer kaynaklı wax çeşididir. Esnek bir yapıya sahiptir ve darbelere karşı dayanıklılık özelliği vardır. Halojen bulundurmayan bileşik (kompound), sıcak eriyik(hot melt), plastik hammadde boyası (masterbatch) üretiminde kullanılır. Masterbatch’e özellikle karbon siyah pigmentinin dispersiyonunda, dispersiyon ajanı olarak kullanılır. Halojen içermeyen alev geciktirici özelliği bulunan kablo kompaundlarında(HFFR) yaygın olarak kullanılır.

Eva wax yüksek yüzey kalitesine sahiptir. Kullanılırken ne gibi özellik göstereceğini, içerisinde bulunduran vinil asetat oranı belirler. İçerisindeki vinil asetat oranı arttıkça, etilen vinil asetatın sertliği de azalır. Yani aralarında ters orantılı bir etki vardır. Sertlik azaldığından dolayı meydana gelen esnek yapı, sert olan polimerlerin toklaştırılması işleminden çok sık kullanılır. Formu, toz ve granül yapılarında olabilir. Isı ve soğuk geçirmez. Doğaya dost bir ürün olduğu için geri dönüşümü de yapılabilir. Yoğunluğu en düşük olan poliüretandan üretildiği için hafif tabanlıdır ve bu durum da kullanım oranını artırır. Dirençli olması, etki ve titreşim emme özelliği, yalıtım özelliği, az miktarda su emme özelliği, esneklik özelliği gibi özelliklerinden dolayı birçok sektörde kullanımında oldukça avantaj vardır.

EVA WAX HANGİ ALANLARDA KULLANILIR ?

EVA WAX’ın kullanılabildiği belli alanlar şu şekildedir:

Boya sektörü

Kauçuk Sektörü

Ayakkabı terlik firmaları

Otomotiv yan sanayi firmaları

Savunma sanayi firmaları

Çanta imalat firmaları

Ambalaj sanayi firmaları

Bahçe aletleri üretimi

Kablo kompaund

STARPLAS EVA WAX ÜRÜNLERİNİ NEDEN TERCİH ETMELİSİNİZ?

Sektörde söz hakkına sahip ve alanında kendini kanıtlamış,  ürün satışından sevkiyatına kadar sizinle ilgilenen ve ürün kullanımında da teknik destek sağlayan, satış sonrası oluşabilecek ihtiyaçlarınızda da yanınızda olabilecek bir firmayla çalışmak, iş hayatınızda verebileceğiniz en iyi karar olacaktır.

Bu aşamada Starplas kimya size ihtiyacınız olan tüm profesyonel hizmeti sunacak ve Starplas Kimya’dan tedarik ettiğiniz kimyasallar için başka hiçbir firmaya ihtiyacınız olmayacaktır. Bizden tedarik ettiğiniz tüm ürünler Starplas kimya kalite garantisi altındadır. Satış temsilcilerimiz, kendi bölgelerinde ihtiyacınız olan tüm tedarik ve ürün eğitimi için yanınızda olacaktır. Kullandığınız ürünlerle ilgili mevzuat, güvenlik gereklilikleri ve depolama hususları gibi konularda size gerekli desteği sağlayacaktır. Satış Temsilcilerimiz ve teknik ekibimiz sayesinde tedarikçi ile firma arasında sağlam ve güçlü bir köprü oluşturarak “hızlı müdahale profesyonel çözüm” anlayışıyla sizi rakiplerinizden bir adım daha öne çıkarıyoruz. Böylece günlük üretimde yaşadığınız basit ve riskli sorunları güçlü kadromuzla minimize ederek, sizi esas işlerinize yoğunlaşmanızı sağlıyoruz. Verimlilik artışı sonucunda karlılık artacak, ticari işletmeniz ürün tedarik konusunda güvenilir ve güçlü bir firmayla çalışmanın olumlu yanlarını hissedecektir.

EVA WAX KULLANIM ALANLARI

BOYA İMALATI

KAUÇUK SANAYİ

OTOMOTİV SANAYİ

AMBALAJ SANAYİ

KABLO SANAYİ

TALEP FORMU