ETİLEN VİNİL ASETAT (EVA)

POLİMERLER

Etilen vinil asetat, yumuşaklığı ve esnekliğinden dolayı “kauçuk” gibi görünen malzemelerin üretimi için kullanılan bir elastomerdir. Etilen vinil asetat (eva), 93 – 98 ℃ erime sıcaklığına sahiptir. Esnek yapısı ve darbelere dayanıklı özelliği ile geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Etilen vinil asetat’ın hem ısı hem de soğuk geçirmeme özelliği vardır. Ayrıca doğaya dost özelliği ile geri dönüşümü yapılabilmektedir. Endüstride çok yaygın bir şekilde kullanılan Etilen vinil asetat’ın ne gibi özellikler sergileyeceğini, içeriğinde bulunan vinil asetat oranı belirlemektedir. Vinil asetat oranı arttıkça Etilen vinil asetat’ın sertliği azalmaktadır. Sertlik azaldığı için meydana gelen esnek yapı, sert olan polimerlerin toklaştırılması işleminden çok sık kullanılmaktadır. Yüzey kalitesi yüksek olan Etilen vinil asetat, şeffaf ve renksiz bir görünüşe sahiptir.

Etilen Vinil Asetat Hangi Alanlarda Kullanılır?

Etilen vinil asetat’ın  kullanılabildiği belli alanlar şu şekildedir;

Ayakkabı – terlik firmaları

Otomotiv yan sanayi firmaları

Taşımacılık firmaları

Savunma sanayi firmaları

Çanta imalat firmaları

Ambalaj sanayi firmaları

İzolasyon firmaları

Spor malzemeleri firmaları

Ağır yük taşımak için uygun olan torba imalatı

Bahçe aletleri üretimi

Kablo imalatı

Starplas ETİLEN VİNİL ASETAT ürünlerini Neden Tercih Etmelisiniz?

Sektörde söz hakkına sahip ve alanında kendini kanıtlamış,  ürün satışından sevkiyatına kadar sizinle ilgilenen ve ürün kullanımında da teknik destek sağlayan, satış sonrası oluşabilecek ihtiyaçlarınızda da yanınızda olabilecek bir firmayla çalışmak, iş hayatınızda verebileceğiniz en iyi karar olacaktır.

Bu aşamada Starplas kimya size ihtiyacınız olan tüm profesyonel hizmeti sunacak ve Starplas Kimya’dan tedarik ettiğiniz kimyasallar için başka hiçbir firmaya ihtiyacınız olmayacaktır. Bizden tedarik ettiğiniz tüm ürünler Starplas kimya kalite garantisi altındadır. Satış temsilcilerimiz, kendi bölgelerinde ihtiyacınız olan tüm tedarik ve ürün eğitimi için yanınızda olacaktır. Kullandığınız ürünlerle ilgili mevzuat, güvenlik gereklilikleri ve depolama hususları gibi konularda size gerekli desteği sağlayacaktır. Satış Temsilcilerimiz ve teknik ekibimiz sayesinde tedarikçi ile firma arasında sağlam ve güçlü bir köprü oluşturarak “hızlı müdahale profesyonel çözüm” anlayışıyla sizi rakiplerinizden bir adım daha öne çıkarıyoruz. Böylece günlük üretimde yaşadığınız basit ve riskli sorunları güçlü kadromuzla minimize ederek, sizi esas işlerinize yoğunlaşmanızı sağlıyoruz. Verimlilik artışı sonucunda karlılık artacak, ticari işletmeniz ürün tedarik konusunda güvenilir ve güçlü bir firmayla çalışmanın olumlu yanlarını hissedecektir.

ETİLEN VİNİL ASETAT KULLANIM ALANLARI

OTOMOTİV SANAYİ

AYAKKABI İMALATI

AMBALAJ SANAYİ

SPOR MALZEMELERİ

İZOLASYON

KABLO SANAYİ

TALEP FORMU