ANTİOKSİDANTLAR 168/1010/1076/TBM6

UV STABİLİZANLAR VE ANTİOXİDANTLAR

Plastikler ve elastomerler genellikle havanın oksijen ortamı altında mekanik yüklemeler, ısı, sürtünme gibi etkilere maruz kalırlar. Bu oksijen ortamı malzemenin hızla oksidatif etkiye maruz kalmasına sebep olmaktadır. Antioksidantlar bu degradasyonlar ile savaşma amaçlı kullanılan katkı maddeleridir.

Antioksidantlar ürünün görünüm ömrünü, ısı dayanımını, sertliği ve yumuşaklığını; Proseste oluşacak bozunmalara, renk bozunmalarına, metal bozunmalarına, ısıl bozunmalara karşı korumaktadır.

Polimerlerin doğal yapısı ( katkısız hali ) oksijen ile karşılaşmada ve bozunmaya başlar. Bozunma ham metalde oluşan oksitlenme ile aynı şekilde, rengin yeşil kahverengine dönüşmesi ve malzeme kullanılmaz hale gelene kadar yüzeyinde pullaşmalar oluşmaya başlar. Plastik malzeme bozunduğu zaman polimer zincirlerinin küçük parçalara ayrılması ya da zincir ayrılması gerçekleşir.

Antioksidantlar Hangi Alanlarda Kullanılırlar?

Antioksidantlar’ın kullanılabildiği belli alanlar şu şekildedir;

Gıda sektörü

Kablo imalatı

Boya sektörü

Boru imalatı

Pencere profil imalatı

Lastik üretimi

Kauçuk ve mühendislik polimer uygulamaları

Ambalaj ( Sera örtüleri)

Starplas Antioksidant Ürünlerini Neden Tercih Etmelisiniz?

Sektörde söz hakkına sahip ve alanında kendini kanıtlamış,  ürün satışından sevkiyatına kadar sizinle ilgilenen ve ürün kullanımında da teknik destek sağlayan, satış sonrası oluşabilecek ihtiyaçlarınızda da yanınızda olabilecek bir firmayla çalışmak, iş hayatınızda verebileceğiniz en iyi karar olacaktır.

Bu aşamada Starplas kimya size ihtiyacınız olan tüm profesyonel hizmeti sunacak ve Starplas Kimya’dan tedarik ettiğiniz kimyasallar için başka hiçbir firmaya ihtiyacınız olmayacaktır. Bizden tedarik ettiğiniz tüm ürünler Starplas kimya kalite garantisi altındadır. Satış temsilcilerimiz, kendi bölgelerinde ihtiyacınız olan tüm tedarik ve ürün eğitimi için yanınızda olacaktır. Kullandığınız ürünlerle ilgili mevzuat, güvenlik gereklilikleri ve depolama hususları gibi konularda size gerekli desteği sağlayacaktır. Satış Temsilcilerimiz ve teknik ekibimiz sayesinde tedarikçi ile firma arasında sağlam ve güçlü bir köprü oluşturarak “hızlı müdahale profesyonel çözüm” anlayışıyla sizi rakiplerinizden bir adım daha öne çıkarıyoruz. Böylece günlük üretimde yaşadığınız basit ve riskli sorunları güçlü kadromuzla minimize ederek, sizi esas işlerinize yoğunlaşmanızı sağlıyoruz. Verimlilik artışı sonucunda karlılık artacak, ticari işletmeniz ürün tedarik konusunda güvenilir ve güçlü bir firmayla çalışmanın olumlu yanlarını hissedecektir.

ANTİOKSİDANTLARIN KULLANIM ALANLARI

KABLO SANAYİ

BOYA İMALATI

BORU İMALATI

PENCERE PROFİL

LASTİK ÜRETİMİ

KAUÇUK

TALEP FORMU