TRİOKTİL TRİMELLİTAT (TOTM Plastikleştirici)

PLASTİFİYANLAR

PVC üretiminde ana plastifiyandır. Düşük uçuculuk ve migrasyon değerlerinden dolayı bu konularda hassas olan uygulama hamurlarında tercih edilmektedir. Bu uygulamaların içinde yüksek sıcaklığa dayanıklı kablolar ve sıhhi uygulamalar örnek olarak verilebilir. Trioktil trimellitat; kolayca kullanımı ve bitmiş ürünü olan katkılarından dolayı tercih sebebidir. Genelde de yalıtım gerektiren uygulamalarda yoğun bir şekilde kullanılır. Bütün polimerik kimyasalları kolaylıkla ve çok hızlı şekilde jelleştirebilir. Trioktil mellitat yüksek dielektrik rezistansına sahiptir ve özellikle kablolarda 105 °C gibi yalıtım gerektiren kablo uygulamalarında kullanılır. İmalatta kullanılacak polimerik plastifiyanlar için iyi bir tamamlayıcı etkiye sahiptir ve dioktil sebakat gibi plastifiyanların iyi bir muadilidir. Yüksek kaynama noktasına ve iyi bir düşük sıcaklık performansına sahip plastifiyan çeşididir. Bu nedenle geniş sıcaklık spektrumunda bozulma dayanımı göstermektedir. Yüksek derecede uçuculuk direnci istenen ürünlerde mükemmel sonuç verir. Özellikle yüksek ısıda çok düşük duman ve düşük sıcaklıklarda da çok iyi çatlama direnci istenilen proseslerde tercih sebebidir. Bu özelliği sayesinde otomotiv ve kablo sektöründe tercih edilir.

TRİOKTİL TRİMELLİTAT HANGİ ALANLARDA KULLANILIR ?

Trioktil mellitat ’in kullanılabildiği belli alanlar şu şekildedir;

Bazı uygulamalarda Trioktil trimellitat plastikleştirici DOP veya Diizoktil tereftalat(DOTP) gibi diğer düşük uçuculuk sağlayan plastikleştiriciler ile harmanlanıp uygulanabilir.

Otomobil içi uygulamaları

Tel ve kablo sektörü

STARPLAS TRİOKTİL TRİMELLİTAT ÜRÜNLERİNİ NEDEN TERCİH ETMELİSİNİZ?

Sektörde söz hakkına sahip ve alanında kendini kanıtlamış, ürün satışından sevkiyatına kadar sizinle ilgilenen ve ürün kullanımında da teknik destek sağlayan, satış sonrası oluşabilecek ihtiyaçlarınızda da yanınızda olabilecek bir firmayla çalışmak, iş hayatınızda verebileceğiniz en iyi karar olacaktır.

Bu aşamada Starplas kimya size ihtiyacınız olan tüm profesyonel hizmeti sunacak ve Starplas Kimya’dan tedarik ettiğiniz kimyasallar için başka hiçbir firmaya ihtiyacınız olmayacaktır. Bizden tedarik ettiğiniz tüm ürünler Starplas kimya kalite garantisi altındadır. Satış temsilcilerimiz, kendi bölgelerinde ihtiyacınız olan tüm tedarik ve ürün eğitimi için yanınızda olacaktır. Kullandığınız ürünlerle ilgili mevzuat, güvenlik gereklilikleri ve depolama hususları gibi konularda size gerekli desteği sağlayacaktır. Satış Temsilcilerimiz ve teknik ekibimiz sayesinde tedarikçi ile firma arasında sağlam ve güçlü bir köprü oluşturarak “hızlı müdahale profesyonel çözüm” anlayışıyla sizi rakiplerinizden bir adım daha öne çıkarıyoruz. Böylece günlük üretimde yaşadığınız basit ve riskli sorunları güçlü kadromuzla minimize ederek, sizi esas işlerinize yoğunlaşmanızı sağlıyoruz. Verimlilik artışı sonucunda karlılık artacak, ticari işletmeniz ürün tedarik konusunda güvenilir ve güçlü bir firmayla çalışmanın olumlu yanlarını hissedecektir.

TRİOKTİL TRİMELLİTAT KULLANIM ALANLARI

OTOMOTİV SANAYİ

KABLO SANAYİ

TALEP FORMU