NİTRİL KAUÇUK (NBR)

POLİMERLER

Nitril kauçuk NBR olarak adlandırılmaktadır. Nitril kauçuk butadien ve akrilonitril monomerlerinin kopolimerizasyonu ile elde edilir. Aşınma dayanımı çok iyidir.

NBR hamuruna, PVC ilavesi ile çok iyi ozon dayanımı özellikleri elde edilebilir. Çok yaygın bir kullanma sahiptir. Yağ ve greslere dayanıklı, genel amaçlı olarak kullanılan bir malzemedir. Nitril Kauçuk tipik olarak -40°C ile 105 °C arasındaki sıcaklıklarda kullanılır, aralıklı çalışmalarda 120 °C’ ye kadar dayanıklıdır. Pratik, hızlı, mali açıdan ekonomik olduğu için birçok sektörün gözdesidir. Nitril kauçuk, polar olmayan kauçuklara göre önemli oranda yüksek elektrik özelliği gösterir. Bu yüzden elektrik izolasyon malzemesi olarak kullanılmaktadır. Nitril kauçuk, conta, hortum, taşıyıcı bant, fren balatası imalatında, mil, silindir ve kazan kaplamalarında kullanılmaktadır. Nitril kauçuk; yağlara karşı çok dirençlidir ve yüksek sıcaklık isteyen uygulamalar için formüle edilebilir. Ayrıca mükemmel mekanik özelliklere sahiptir.

Nitril kauçuk; metal yüzeylere çok iyi yapışır. Kauçuk yaşlanma özelliği orta standartlardadır. Diğer bir özelliği ise polar olmayan kauçuk tiplerine göre önemli oranda yüksek elektrik özelliği gösterir. Bu sebeple elektrik izolasyon malzemesi olarak yaygınca kullanılır. Petrol türevli yakıtlar ve yağlar, bitkisel yağlar, silikon yağları ve gresleri , seyrelmiş asitler de yüksek performans gösterirler. Standart nitril kauçuk hamurları genelde kükürt ile harmanlanır. Kükürt ile harmanlanmış bu hamur; daha iyi düşük sıcaklık çalışma ortamı sağlamasına karşın, yüksek sıcaklıkta sertleşme problemi yapar.

NİTRİL KAUÇUK HANGİ ALANLARDA KULLANILIR ?

Nitril kauçuk’un kullanılabildiği belli alanlar şu şekildedir;

Conta imalatlarında

Hortum imalatlarında

Taşıyıcı bant imalatında

Fren balatası imalatında

Mil, silindir ve kazan kaplamalarında

İçme suyu hatlarında

Otomotiv sektöründe

Tıbbi cihazlarda

Kablo imalatı

STARPLAS NİTRİL KAUÇUK ÜRÜNLERİNİ NEDEN TERCİH ETMELİSİNİZ ?

Sektörde söz hakkına sahip ve alanında kendini kanıtlamış,  ürün satışından sevkiyatına kadar sizinle ilgilenen ve ürün kullanımında da teknik destek sağlayan, satış sonrası oluşabilecek ihtiyaçlarınızda da yanınızda olabilecek bir firmayla çalışmak, iş hayatınızda verebileceğiniz en iyi karar olacaktır.

Bu aşamada Starplas kimya size ihtiyacınız olan tüm profesyonel hizmeti sunacak ve Starplas Kimya’dan tedarik ettiğiniz kimyasallar için başka hiçbir firmaya ihtiyacınız olmayacaktır. Bizden tedarik ettiğiniz tüm ürünler Starplas kimya kalite garantisi altındadır. Satış temsilcilerimiz, kendi bölgelerinde ihtiyacınız olan tüm tedarik ve ürün eğitimi için yanınızda olacaktır. Kullandığınız ürünlerle ilgili mevzuat, güvenlik gereklilikleri ve depolama hususları gibi konularda size gerekli desteği sağlayacaktır. Satış Temsilcilerimiz ve teknik ekibimiz sayesinde tedarikçi ile firma arasında sağlam ve güçlü bir köprü oluşturarak “hızlı müdahale profesyonel çözüm” anlayışıyla sizi rakiplerinizden bir adım daha öne çıkarıyoruz. Böylece günlük üretimde yaşadığınız basit ve riskli sorunları güçlü kadromuzla minimize ederek, sizi esas işlerinize yoğunlaşmanızı sağlıyoruz. Verimlilik artışı sonucunda karlılık artacak, ticari işletmeniz ürün tedarik konusunda güvenilir ve güçlü bir firmayla çalışmanın olumlu yanlarını hissedecektir.

NİTRİL KAUÇUKLARIN KULLANIM ALANLARI

OTOMOTİV SANAYİ

KABLO SANAYİ

HORTUM İMALATI

CONTA İMALATI

TALEP FORMU