KLOROPREN KAUÇUK (CR Elastomer)

POLİMERLER

Kloropren monomerinin polimerizasyonu sonucunda üretilen sentetik bir kauçuktur. Klor atomu sayesinde kloropren kauçuk alifatik karakterlerli yağlara dayanımı çok iyidir. Kristalizasyon eğiliminden dolayı hiçbir bileşen katılmadan bile tatmin edici mekanik özellikler gösterir. Soğuğa dayanımı, kristalizasyon özelliğine ve camsı geçiş sıcaklığına (–45ºC) bağlıdır. Takviye katkılarla hazırlanmış karışımlarda ise çok uzun kopma dayanımına, aşınma direncine ve tekrarlanan esneme dayanıklılığına sahiptir. Dış hava şartları ve ozona direnci yüksektir.

Ürünün ısı dayanımı yaklaşık 125 ºC dir. Alkol dayanımı iyi, metallerle yapışması ise mükemmeldir.
-40°C ‘ye kadar düşük sıcaklık dayanımı bulunmaktadır. Keton dayanımı güçlü olmamakla beraber gaz geçirgenliği zayıftır. Ozon dayanımı ve dielektrik direnci çok iyidir.
Asitlere karşı dayanımı ve yırtılma dayanımı iyi derecede olup baz dayanımı çok iyi değildir. Ayrıca aşınma dayanımı çok yüksek olup, yağ direnci ve su dayanımı standartlardadır.

Kloropren kauçuk ’un piyasadaki birçok doymamış elastomerden farklı olarak kükürt ile vulkanize gerçekleştirmez. Genellikle Kloropren kauçuk ’un vulkanizasyonu için çinko oksit ,magnezyum oksit ve peroksitlerde kullanılır.

KLOROPREN KAUÇUK HANGİ ALANLARDA KULLANILIR ?

Kloropren kauçuk’un kullanılabildiği belli alanlar şu şekildedir;

Otomotiv sektöründe

İnşaat ve makine sanayisinde

Su bazlı yapıştırıcılarda

Eldiven ve balon gibi ürünlerde

İnşaat sektörü

Titreşim sönümleyici motor parçaları ( torsiyonel damper )

Kablolar, toz lastikleri ve sızdırmazlık ürünleri

Ekstrüzyon yöntemi ve kalıplama ile üretimi yapılan ürünler

Dalgıç kıyafetlerinde ve dizüstü bilgisayar kılıflarında kullanılan darbe emici köpük levhalarında

Köprü imalatında kullanılan taşıyıcı tabakalarda.

STARPLAS KLOROPREN KAUÇUK ÜRÜNLERİNİ NEDEN TERCİH ETMELİSİNİZ?

Sektörde söz hakkına sahip ve alanında kendini kanıtlamış,  ürün satışından sevkiyatına kadar sizinle ilgilenen ve ürün kullanımında da teknik destek sağlayan, satış sonrası oluşabilecek ihtiyaçlarınızda da yanınızda olabilecek bir firmayla çalışmak, iş hayatınızda verebileceğiniz en iyi karar olacaktır.

Bu aşamada Starplas kimya size ihtiyacınız olan tüm profesyonel hizmeti sunacak ve Starplas Kimya’dan tedarik ettiğiniz kimyasallar için başka hiçbir firmaya ihtiyacınız olmayacaktır. Bizden tedarik ettiğiniz tüm ürünler Starplas kimya kalite garantisi altındadır. Satış temsilcilerimiz, kendi bölgelerinde ihtiyacınız olan tüm tedarik ve ürün eğitimi için yanınızda olacaktır. Kullandığınız ürünlerle ilgili mevzuat, güvenlik gereklilikleri ve depolama hususları gibi konularda size gerekli desteği sağlayacaktır. Satış Temsilcilerimiz ve teknik ekibimiz sayesinde tedarikçi ile firma arasında sağlam ve güçlü bir köprü oluşturarak “hızlı müdahale profesyonel çözüm” anlayışıyla sizi rakiplerinizden bir adım daha öne çıkarıyoruz. Böylece günlük üretimde yaşadığınız basit ve riskli sorunları güçlü kadromuzla minimize ederek, sizi esas işlerinize yoğunlaşmanızı sağlıyoruz. Verimlilik artışı sonucunda karlılık artacak, ticari işletmeniz ürün tedarik konusunda güvenilir ve güçlü bir firmayla çalışmanın olumlu yanlarını hissedecektir.

KLOROPREN KAUÇUK KULLANIM ALANLARI

OTOMOTİV SANAYİ

KABLO SANAYİ

TALEP FORMU