KLOR PARAFİN (CPW)

PLASTİFİYANLAR

Klor parafin ,PVC işlemlerinde ikincil plastikleştirici olarak kullanılır. Plastifiyan özellik gösterir. Ekonomik olduğundan birincil plastifiyanlara göre tasarruf sağlar.

Klorlu parafinlerin karakteristik hafif ve tatsız kokusu yoktur. Koku, muhtemelen küçük fakat ölçülebilen buhar basıncıyla göreceli düşük moleküler kütleden küçük miktarlarda ürüne bağlıdır. Parafinin karbon zinciri uzunluğu ve klor içeriği klorlu parafinlerin kimyasal ve fiziksel özelliklerini belirler. Belirli parafinlerin karbon zinciri uzunluğu ve klorlama derecelerindeki artışlar viskozite ve yoğunluğu arttırır, ancak volatiliteyi azaltır. Klorlanmış parafinler normalde bozunmayı önlemek için ilave edilen stabilizatörler içerir. Yaygın stabilizatörler, epoksidize esterler ve soya fasulyesi yağları, pentaeritritol, timol, üre, asetonitriller ve organik fosfatlar gibi epoksitlenmiş bileşikleri içerir.

KLOR PARAFİN HANGİ ALANLARDA KULLANILIR ?

Klor parafin’in kullanılabildiği alanlar şu şekildedir:

Kauçuk imalatında kullanılır

Vinil ve akrilik boyalarda kullanılır

PVC formülasyonlarnda yanmayan plastifiyan olarak,

Kablo kılıflarında yanmayı geciktirici katkı malzemesi olarak

Lubrikantlarda yüksek basınç katkısı olarak kullanılır.

Metal işlemede çalışma sıvısı olarak kullanılır

STARPLAS KLOR PARAFİN ÜRÜNLERİNİ NEDEN TERCİH ETMELİSİNİZ?

Sektörde söz hakkına sahip ve alanında kendini kanıtlamış,  ürün satışından sevkiyatına kadar sizinle ilgilenen ve ürün kullanımında da teknik destek sağlayan, satış sonrası oluşabilecek ihtiyaçlarınızda da yanınızda olabilecek bir firmayla çalışmak, iş hayatınızda verebileceğiniz en iyi karar olacaktır.

Bu aşamada Starplas kimya size ihtiyacınız olan tüm profesyonel hizmeti sunacak ve Starplas Kimya’dan tedarik ettiğiniz kimyasallar için başka hiçbir firmaya ihtiyacınız olmayacaktır. Bizden tedarik ettiğiniz tüm ürünler Starplas kimya kalite garantisi altındadır. Satış temsilcilerimiz, kendi bölgelerinde ihtiyacınız olan tüm tedarik ve ürün eğitimi için yanınızda olacaktır. Kullandığınız ürünlerle ilgili mevzuat, güvenlik gereklilikleri ve depolama hususları gibi konularda size gerekli desteği sağlayacaktır. Satış Temsilcilerimiz ve teknik ekibimiz sayesinde tedarikçi ile firma arasında sağlam ve güçlü bir köprü oluşturarak “hızlı müdahale profesyonel çözüm” anlayışıyla sizi rakiplerinizden bir adım daha öne çıkarıyoruz. Böylece günlük üretimde yaşadığınız basit ve riskli sorunları güçlü kadromuzla minimize ederek, sizi esas işlerinize yoğunlaşmanızı sağlıyoruz. Verimlilik artışı sonucunda karlılık artacak, ticari işletmeniz ürün tedarik konusunda güvenilir ve güçlü bir firmayla çalışmanın olumlu yanlarını hissedecektir.

KLOR PARAFİN KULLANIM ALANLARI

KAUÇUK İMALATI

BOYA SANAYİ

PVC SEKTÖRÜ

ALEV GECİKTİRİCİ

TALEP FORMU