EPOKSİ SOYA YAĞI (ESBO)

PLASTİFİYANLAR

Epoksi soya yağı, esnek yumuşak, rijid, sert ve diğer PVC proseslerinde kullanılmakta olan yardımcı ya da ikincil plastifiyandır. Epoksi soya yağının ikincil plastifiyan olmasının yanı sıra PVC ve diğer termoplastik kloridlerde stabilizan görevi de bulunmaktadır. Açık sarı renkte yapışkan yağlı bir sıvıdır.

Epoksi yağının ısıya ve aynı zamanda güneş ışığına karşı stabilite verme özelliği bulunmaktadır. Su ve diğer hidrokarbonlarda çözünme konusunda iyi direnç göstermesinin yanı sıra uçucu değildir. Özellikle daha düşük maliyetler ile istenilen işlemlerin yapılabilmesi için diğer ana ve polimerik plastifiyanlar ile karıştırılabilmektedir. Epoksi yağı aside karşı dayanıklıdır. Bu sayede meydana gelen proses esnasında asit oluşumuna duvar oluşturmaktadır.

Epoksi soya yağının özelliklerinden biri ise kaydırıcılık arttırmasıdır. Kalender ve ekstrüzyon sistemlerinde iç kaydırıcı etkisi bulunan epoksi soya yağı sayesinde sıvının akıcılığı artırılabilmektedir. Epoksi soya yağı, PVC için kullanılmakta olan stabilizanlar ile birlikte kullanıldığında ise yine maliyeti düşürmektedir. Bunun sebebi özelliklerinin artırılmasıdır. Epoksi soya yağının bir diğer bilinen özelliği ise pigment dağıtıcı ve iyi bir iç kaydırıcı olmasıdır. Epoksi soya yağının avantajları ise; Metal sabunu stabilizanları ile birlikte kullanılırsa, ısı dayanımını artırır. Kalsiyum çinko esaslı stabilizanların ve bazı iç kaydırıcıların performansına olumlu etki eder. Kullanıldığı ürünlerin ısı ve ışık dayanımını artırır. HCl emilimini sağlayarak, ürünü dış etmenlere karşı muhafaza eder. Gıda uygunluk testlerinden geçtiği için her türlü gıda ambalajı uygulamasında güvenle kullanılabilir. PVC reçine ile yüksek uyum sayesinde migrasyon (yüzeye göç) dayanımını artırır. Ürüne parlaklık verir.

Epoksi Soya Yağı Hangi Alanlarda Kullanılır?

Epoksi soya yağı’nin kullanılabildiği belli alanlar şu şekildedir;

Beton katkı maddeleri ve harç üretiminde

Poliüretan uygulamaları ve yüzey yapıştırıcılarında

Mobilya ve yüzey uygulamaları vernik uygulamalarında

Oyuncak imalatında

Suni deri imalatında

PVC kablo ve kablo kanallarında

PVC granül sert ve yumuşak uygulamalarda

PVC boru, hortum ve conta imalatında

PVC yalıtım malzemelerinde (mebran, shingle, su tutucu bant)

PVC masa örtüsü

Ambalaj sektöründe

Lambri ve perde yaylarında

Starplas Epoksi Soya Yağı Ürünlerini Neden Tercih Etmelisiniz?

Sektörde söz hakkına sahip ve alanında kendini kanıtlamış,  ürün satışından sevkiyatına kadar sizinle ilgilenen ve ürün kullanımında da teknik destek sağlayan, satış sonrası oluşabilecek ihtiyaçlarınızda da yanınızda olabilecek bir firmayla çalışmak, iş hayatınızda verebileceğiniz en iyi karar olacaktır.

Bu aşamada Starplas kimya size ihtiyacınız olan tüm profesyonel hizmeti sunacak ve Starplas Kimya’dan tedarik ettiğiniz kimyasallar için başka hiçbir firmaya ihtiyacınız olmayacaktır. Bizden tedarik ettiğiniz tüm ürünler Starplas kimya kalite garantisi altındadır. Satış temsilcilerimiz, kendi bölgelerinde ihtiyacınız olan tüm tedarik ve ürün eğitimi için yanınızda olacaktır. Kullandığınız ürünlerle ilgili mevzuat, güvenlik gereklilikleri ve depolama hususları gibi konularda size gerekli desteği sağlayacaktır. Satış Temsilcilerimiz ve teknik ekibimiz sayesinde tedarikçi ile firma arasında sağlam ve güçlü bir köprü oluşturarak “hızlı müdahale profesyonel çözüm” anlayışıyla sizi rakiplerinizden bir adım daha öne çıkarıyoruz. Böylece günlük üretimde yaşadığınız basit ve riskli sorunları güçlü kadromuzla minimize ederek, sizi esas işlerinize yoğunlaşmanızı sağlıyoruz. Verimlilik artışı sonucunda karlılık artacak, ticari işletmeniz ürün tedarik konusunda güvenilir ve güçlü bir firmayla çalışmanın olumlu yanlarını hissedecektir.

EPOKSİ SOYA YAĞI KULLANIM ALANLARI

AMBALAJ SANAYİ

PVC SANAYİ

SUNİ DERİ İMALATI

MOBİLYA SANAYİ

TALEP FORMU