EPDM KAUÇUK (Elastomer)

POLİMERLER

EPDM kauçuğun ana maddeleri etilen, propilen ve dien monomenleridir. Bu üçü reaksiyona girerek EPDM ‘i oluşturur. EPDM oksidasyona, ozona, atmosfer koşullarına karşı oldukça dayanıklıdır.

EPDM kauçuk propilen ve doymamış dienin kopolimerizasyonuyla üretilen bir çeşit polimer materyaldir. Fosfat, glikol esaslı fren yağları, su buharı ozon ve hava koşullarına karşı direnç seviyesi oldukça yüksektir. EPDM kauçukları, bir elastomerik malzeme olarak doğal özelliklerinden ötürü dış ortam şartlarına ve düşük sıcaklıklardaki ortamlara mükemmel dayanım sağlar. EPDM doymuş yapıda olduğundan, ısı, oksijen, ozon ve hava şartlarına karşı direnci çok iyidir. 150ºC’de sürekli kullanılabilirler. Etilen propilen kauçuklarının yağlara ve hidrokarbon solventlere dayanımı iyi değildir. En önemli özelliği düşük camsı geçiş sıcaklığıdır. Statik ve dinamik kauçuk uygulamalarında üstün özellik göstermesi nedeniyle, otomotiv sektöründe hortum ve profiller başta olmak üzere çok geniş bir alanda kullanımı mevcuttur.
Bu kauçuk ozon, güneş ışığı ve hava şartlarına karşı mükemmel bir direnç gösterir. Düşük sıcaklıklar da dahi iyi bir esneklik sağlar.
Kimyasallara karşı direnci yüksek ve iyi bir elektrik izolasyon özelliğine sahiptir. Fosfatlara glikol esaslı fren yağına, su buharına, esterli akışkanlara karşı dayanımı oldukça yüksektir.
Fosil yakıtlar ve fosil yakıt esaslı üretilmiş yağlar için çok uygun değildir. Dolgu uyumluluğu mükemmele yakındır. EPDM kauçuğun önemli bir diğer özelliği ise dielektrik olmasıdır. Bu özellik sayesinde kablolarda yalıtkan olarak kullanılır. Hava şartlarına karşı yüksek dayanıklı ve uzun ömürlü olması kablolarda kullanım için ayrı bir tercih sebebidir.
Çok sıcak ortamlara dahi dayanıklılık göstermesi sebebiyle ürünün kullanım alanı oldukça fazladır. EPDM, fosfat esterleri içeren hidrolik sıvılar, otomotiv fren ekipmanları, seyreltik asitler ve alkalinler, silikonlu yağlar ve gresler, 200 ºC derecenin altında çalışan buhar sistemlerinde yüksek performans gösterir.

EPDM KAUÇUK HANGİ ALANLARDA KULLANILIR ?

EPDM’ kauçuk’un kullanılabildiği belli alanlar şu şekildedir;

Kablo üretimi

Otomotiv sektörü

Yapı sektörü

Ambalaj sanayi

Parça kaplama

Spor zeminler

Denizcilik

STARPLAS EPDM KAUÇUK ÜRÜNLERİNİ NEDEN TERCİH ETMELİSİNİZ?

Sektörde söz hakkına sahip ve alanında kendini kanıtlamış, ürün satışından sevkiyatına kadar sizinle ilgilenen ve ürün kullanımında da teknik destek sağlayan, satış sonrası oluşabilecek ihtiyaçlarınızda da yanınızda olabilecek bir firmayla çalışmak, iş hayatınızda verebileceğiniz en iyi karar olacaktır.

Bu aşamada Starplas kimya size ihtiyacınız olan tüm profesyonel hizmeti sunacak ve Starplas Kimya’dan tedarik ettiğiniz kimyasallar için başka hiçbir firmaya ihtiyacınız olmayacaktır. Bizden tedarik ettiğiniz tüm ürünler Starplas kimya kalite garantisi altındadır. Satış temsilcilerimiz, kendi bölgelerinde ihtiyacınız olan tüm tedarik ve ürün eğitimi için yanınızda olacaktır. Kullandığınız ürünlerle ilgili mevzuat, güvenlik gereklilikleri ve depolama hususları gibi konularda size gerekli desteği sağlayacaktır. Satış Temsilcilerimiz ve teknik ekibimiz sayesinde tedarikçi ile firma arasında sağlam ve güçlü bir köprü oluşturarak “hızlı müdahale profesyonel çözüm” anlayışıyla sizi rakiplerinizden bir adım daha öne çıkarıyoruz. Böylece günlük üretimde yaşadığınız basit ve riskli sorunları güçlü kadromuzla minimize ederek, sizi esas işlerinize yoğunlaşmanızı sağlıyoruz. Verimlilik artışı sonucunda karlılık artacak, ticari işletmeniz ürün tedarik konusunda güvenilir ve güçlü bir firmayla çalışmanın olumlu yanlarını hissedecektir.

EPDM KAUÇUK KULLANIM ALANLARI

KABLO SANAYİ

OTOMOTİV SANAYİ

AMBALAJ SANAYİ

TALEP FORMU