DİOKTİL SEBAKAT (DOS Plastikleştirici)

PLASTİFİYANLAR

Dioktil sebakat; soğuk dayanıklı bir plastifiyan çeşitidir. Özelliği; düşük uçuculuk, iyi derecede su özütleme direnci, düşük yumuşaklık ve yüksek dayanılılıktır. Yüksek plastikleştirme verimi, düşük uçuculuk sağlaması, soğuğa karşı direnç oluşturması, iyi derecede ısı direnci sağlar. Genellikle endüstride ftalatlarla kullanılır. Aynı zamanda çeşitli kauçuk formülasyonlarında nitroselüloz, etil selüloz polimetilmetakrilat, vinil klorür, polistiren içinde de kullanımı vardır. Vinil asetat kopolimerleri ve benzerleri için de plastikleştirici olarak kullanılabilir. Ester çeşitleri alkoller ve asitler ile birlikte ısıyı serbest hale getirmek için reaksiyona girer. Bu bileşik oksitleyici maddelerde dahi reaksiyona girebilir. Asidik veya bazik ortam koşulları altında hidrolize olur. Dioktilsebakat, ftalat asitler ve esterlerle beraber kullanıldığında güçlü bir hava direnci ve elektrik yalıtımı özelliği gösterir. Yağlı renksiz bir sıvıdır.

DİOKTİL SEBAKAT HANGİ ALANLARDA KULLANILIR ?

Dioktil sebakat’in kullanılabildiği belli alanlar şu şekildedir:

Elektrik yalıtımı ve iyi soğuk direnci özelliği ile PVC kablo malzemesi olarak kullanımı,

Soğuk direnci sayesinde PVC soğuk dayanıklı film üretiminde kullanımı,

Işık direnci ve benzeri üstün özellikleri sayesinde suni deri üretiminde kullanımı,

Gelişmiş fren hidroliği sıvılarında,

Soğuk dayanıklı tel üretiminde ve soğuk dayanıklı proses gereksinimlerinde

STARPLAS DİOKTİL SEBAKAT ÜRÜNLERİNİ NEDEN TERCİH ETMELİSİNİZ?

Sektörde söz hakkına sahip ve alanında kendini kanıtlamış,  ürün satışından sevkiyatına kadar sizinle ilgilenen ve ürün kullanımında da teknik destek sağlayan, satış sonrası oluşabilecek ihtiyaçlarınızda da yanınızda olabilecek bir firmayla çalışmak, iş hayatınızda verebileceğiniz en iyi karar olacaktır.

Bu aşamada Starplas kimya size ihtiyacınız olan tüm profesyonel hizmeti sunacak ve Starplas Kimya’dan tedarik ettiğiniz kimyasallar için başka hiçbir firmaya ihtiyacınız olmayacaktır. Bizden tedarik ettiğiniz tüm ürünler Starplas kimya kalite garantisi altındadır. Satış temsilcilerimiz, kendi bölgelerinde ihtiyacınız olan tüm tedarik ve ürün eğitimi için yanınızda olacaktır. Kullandığınız ürünlerle ilgili mevzuat, güvenlik gereklilikleri ve depolama hususları gibi konularda size gerekli desteği sağlayacaktır. Satış Temsilcilerimiz ve teknik ekibimiz sayesinde tedarikçi ile firma arasında sağlam ve güçlü bir köprü oluşturarak “hızlı müdahale profesyonel çözüm” anlayışıyla sizi rakiplerinizden bir adım daha öne çıkarıyoruz. Böylece günlük üretimde yaşadığınız basit ve riskli sorunları güçlü kadromuzla minimize ederek, sizi esas işlerinize yoğunlaşmanızı sağlıyoruz. Verimlilik artışı sonucunda karlılık artacak, ticari işletmeniz ürün tedarik konusunda güvenilir ve güçlü bir firmayla çalışmanın olumlu yanlarını hissedecektir.

DİOKTİL SEBAKAT KULLANIM ALANLARI

PVC SANAYİ

DERİ SANAYİ

TALEP FORMU